Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”

Opiekun - mgr Adam Wasak

Działalność Szkolnego Klubu Sportowego „Olimp” w roku szkolnym 2009/2010
  1. W dniu 25.09 2009r. odbyły się Indywidualne biegi przełajowe w Lubartowie pod patronatem Ryszarda Kalbarczyka, gdzie wśród kilkuset startujących nasi uczniowie zajęli:
    • - Andrzej Sagan 9 miejsce
    • - Mazurek Bartłomiej 11 miejsce
    • - Damian Wróbel 12 miejsce,
    • - Łukasz Włoch 16 miejsce,

2. W dniu 30.09.2009r odbyła się Sztafeta Szkół Gimnazjalnych w Lubartowie , w której nasze gimnazjum zdobyło:
    • * dziewczyny VI miejsce w powiecie,
    • * chłopcy V miejsce w powiecie.

3. Turniej piłki nożnej odbył się 12.10.2009r w Lubartowie gdzie
    • * reprezentacja chłopców z naszej szkoły zdobyła III miejsce w półfinale powiatowym

4. W tenisie stołowym, który odbył się dnia 23.10.2009 w Niedźwiadzie indywidualnie
    • - Mateusz Urban zajął VII miejsce w rejonie,
    • - a Marcin Reszka II miejsce w województwie.
    • Drużynowo tych dwóch zawodników zajęło IV miejsce na Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Hrubieszowie.

5. Turniej Badmintona odbył się w Lubartowie w Gimnazjum nr 1 dnia 06.11.2009r. gdzie
    • - Mateusz Urban i Marcin Reszka zajęli drużynowo IV miejsce w rejonie.

6. Rozgrywki piłki halowej odbyły się 14.01.2010r. w Lubartowie gdzie
    • - chłopcy z gimnazjum z Łucki zdobyli III miejsce w powiecie.

7. 10.02.2010r odbył się turniej Piłki siatkowej gdzie
    • - chłopcy i dziewczyny w powiecie zajęli V miejsce.

8. Turniej piłki ręcznej odbył się 09.03.2010r. w Lubartowie gdzie
    • - chłopcy oraz dziewczyny zdobyli III miejsce w powiecie.

9. Dnia 17.05.2010r. odbyła się w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Liga Lekkoatletyczna gdzie
    • - drużyna chłopców zajęła I miejsce,
    • - a drużyna dziewczyn III miejsce.

10. W turnieju szachowym który odbył się w marcu 2010r. startowało czterech zawodników z naszej szkoły: Bartłomiej Mazurek, Łukasz Włoch, Mateusz Drzewiecki oraz Arek German
    • - zajęli oni miejsca w pierwszej dwudziestce w randze powiatu.

11. Na wojewódzkich biegach przełajowych gdzie wystartowało około 1000 zawodników
    • - Andrzej Sagan zajął 36 miejsce,
    • - Damian Wróbel 56 miejsce,
    • - a Łukasz Włoch 76 miejsce.

12. Dnia 24.05.2010r. uczniowie Gim. w Łucce brali udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Lubartowskiego w Lekkiej Atletyce w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.
      Dziewczęta (pod opieką p. Katarzyny Dawidek)
    • - II miejsce w sztafecie 4x100m – Kamil Kuszplak III B, Łukasz Włoch III A, Damian Wróbel III B, Łukasz Wójtowicz III A

13. Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce W zawodach wystartowało 54 dziewcząt i 58 chłopców z 7 Gimnazjów powiatu lubartowskiego : - Gimnazjum nr 1 Lubartów – opiekun Wioletta Dessauer - Gimnazjum nr 2 Lubartów – opiekun Jarosław Suska - Gimnazjum Skrobów – opiekun Henryk Libich - Gimnazjum Wola Sernicka – opiekun Leszek Łotys - Gimnazjum Łucka – opiekun dz. Dawidek Katarzyna, chł. Adam Wasak - Gimnazjum Ostrów Lubelski – opiekun Witold Kłoda - Gimnazjum Niedźwiada – opiekun Mariusz Baranowski Nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła następujące miejsca: III miejsce Agnieszka Budzyńska – bieg na 600m (2’00,6s) III miejsce Dobrzyńska Agnieszka – skok wzwyż (120cm) I miejsce Więsek Angela – pchniecie kula (8,92m) I miejsce Baran Aleksandra – rzut oszczepem (23,50m) III miejsce 4x100m (1’03,5s) Agnieszka Budzyńska, Izabela Bordzoł, Agnieszka Dobrzyńska, Ola Wysok Nasza szkoła w kategorii chłopców zajęła następujące miejsca:
    • I miejsce Mazurek Bartłomiej – bieg na 2000m (6’53,7min)
    • I miejsce Przystupa Michał – skok wzwyż (165cm)
    • I miejsce Kuszplak Kamil – pchnięcie kulą (13,06m)
    • II miejsce Wójtowicz Łukasz – bieg na 300m (41,71s)
    • II miejsce Nogal Marcin – skok wzwyż(150cm)
    • II miejsce Bartłomiej Całka ( 12,05m)
    • II miejsce Dębek Damian – rzut oszczepem (41,50m)
    • II miejsce 4x100m (51,7s) Łukasz Włoch, Kamil Kuszplak, Damian Wróbel, Łukasz Wójtowicz
    Zawody zorganizowane zostały na obiektach sportowych Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonała p. v-ce dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Anna Rzezak. W/w osoby oraz zwycięzcy sztafet /I i II miejsca/, uzyskali awans do zawodów rejonowych, które odbyły się 2.06.2010 r. w Rykach. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji – miejsca I – III - w kategorii dziewcząt i chłopców, otrzymali dyplomy i medale. Szkoły, które zajęły miejsca I – III w sztafecie 4 x 100 m., otrzymały dyplomy i puchary. Uroczystego wręczenia nagród dokonał p. Dyrektor Sławomir Zdunek. Puchary, medale i dyplomy, ufundował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie ze środków przyznanych przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.